Oddlužení

Oddlužení fyzických osob

V životě každého člověka mohou občas vzniknout nebezpečné peněžní potíže, které ohrožují finanční stabilitu. Obvykle se je člověku nakonec povede překlenout, ovšem někdy to bohužel nedopadne a je nevyhnutelné nastalou situaci intenzivně řešit veškerými prostředky. V minulosti bylo skoro nemožné legální cestou umořit dluhy pouze z části, respektive aby je věřitelé dlužníkovi v podstatě odpustili. Vymahači, věřitelé a exekutoři neplatiče pronásledovali až do absolutního vymožení dluhů. Tomuto však nyní je při dostání určitých podmínek konec.

Cestou pro dlužníky, kterým výše dluhů přerostla přes hlavu a nemají možnost je uhradit, je institut oddlužení fyzických osob. Oddlužení fyzických osob je druhem řešení, když dlužník má nesplacené závazky u několika věřitelů a nezvládá je splácet. Zcela zákonnou cestou lze dluhy zredukovat až o 70 procent existující hodnoty dluhů. Uskutečnění se provádí podle platného insolvenčního zákona č. 182/2006 Sb.

Výhody oddlužení fyzických osob

 • díky oddlužení fyzických osob již nemusíte mít strach z nečekaných návštěv vymahačů, věřitelů a exekutorů, jste pod ochranou insolvenčního soudu
 • budete znát přesné datum ukončení celého insolvenčního řízení a začátku Vašeho nového života
 • budete mít zachované životní minimum, které Vám nikdo nevezme
 • zaplatíte jenom min. 30 procent veškerých Vašich dluhů
 • vše prochází v intencích platné legislativy a oficiálně pod dohledem zkušených advokátů

Oddlužení fyzických osob - až o 70% dluhů méně

Při kladném vyřízení žádosti o osobní bankrot (oddlužení) podle výše zmíněného zákona o insolvenci je uskutečněno oddlužení fyzické osoby formou splátkového kalendáře, kdy dlužník musí během 5ti následujících let umořit minimálně 30% výše svých dluhů a zbylá část mu bude odpuštěna.

Oddlužení fyzických osob - řešení jednou pro vždy

Oddlužení fyzických osob je tedy perfektním východiskem pro permanentní oddlužení a nadějí dlužníka na bezproblémový život bez dalšího navyšování dluhů. Člověk, který zdárně obstojí v osobním bankrotu pak může klidně spát bez obav, že mu do domu přijde exekutor. Osobní bankrot je totiž zaručen ochranou insolvenčního soudu.

Pozor na to s kým se oddlužujete!

V dnešní době na našem trhu působí celá řada zprostředkovatelů poskytujících služby oddlužení fyzických osob. Ve spoustě případů se však jedná o podezřelé osoby, bez právního vzdělání a zkušeností, kteří od Vás jenom inkasují poplatek za sjednání návrhu na insolvenci a oddlužení. Klient ale nemá žádnou garanci, že takový zprostředkovatel dobře vyhotoví všechny podklady pro insolvenční soud. Může tak žadateli způsobit nejen ztrátu za poplatek, ale především závažné problémy při následném řešení insolvence a osobního bankrotu.

Výhody oddlužení fyzických osob s námi

 • telefonická poradna ohledně klientovy peněžní situace úplně bezplatně
 • naši zaměstnanci jsou významní insolvenční správci a advokáti perfektně znalí insolvenčního práva
 • zpracujeme za Vás celou dokumentaci potřebnou k projednání insolvečního návrhu a návrhu na oddlužení
 • naši konzultanti se přizpůsobí Vašemu volnému času a přijedou za Vámi kdekoliv v ČR
 • vypořádáme se s komplikacemi jako například neuspokojivým doložením měsíčního výdělku
 • umíme Vám poradit i v nestandardních situacích a stanovit pro Vás vhodné řešení
 • poskytujeme servis klientovi i po provedení insolvence