Krotitelé dluhů

Krotitelé dluhů je seriál, který natočila a odvysílala Česká televize. Aktuálně byla již odvysílána 3 série seriálu Krotitelé dluhů. Cílem tohoto seriálu je zvýšení finanční gramotnosti a také pomoc lidem co se dostali do problémů s dluhy

Krotitelé dluhů na ČT

Seriál krotitelé dluhů se snaží lidem pomáhat s jejich finančními problémy a dluhy. V každém díle seriálu Krotitelé dluhů se jeho autoři věnují nějakému reálnému příběhu ze života. V seriálu krotitelé dluhů se řeší problémy s dluhy, s půjčkami, s exekucemi a především to, jak podobným problémům předcházet.

Seriál krotitelé dluhů není jen o pomoci jednomu konkrétnímu dlužníkovi. Velká většina příběhů, kterým se seriál krotitelé dluhů věnuje, je obecných. Lidí, které mají stejné problémy, jako ti v seriálu je v české republice čím dál tím více.

Krotitelé dluhů – pomoc s dluhy a exekucemi

Seriál krotitelé dluhů, se ale netýká jen pomoc s dluhy a exekucemi. Jsou zde řešeny i různé finanční problémy, které mohou vzniknout při podnikání, nebo běžných finančních problémů v domácnosti, kdy mnoho rodin žije od výplaty k výplatě a jakýkoliv nenadálý výdaj je překvapí a nemile zasáhne.

Hlavní myšlenkou seriálu krotitelé dluhů na ČT je především to, aby lidí zjistili, že každý problém se dá řešit. Že se nevyplatí dělat mrtvého brouka nebo se vzdávat bez boje. Je pravda, že mnoho dlužníků se se svými dluhy a exekucemi dostalo do hluboké slepé uličky a cesta zpět nebývá snadná, ale s trochou odhodlání je možné to zkusit

Seriál krotitelé dluhů je velmi záslužný počin, a v nějaké formě by měl být určitě i součástí výuky na středních nebo základních školách. Naučit se zacházet z peněz a zvládat různé základní finanční produkty jako jsou půjčky, kreditní karty, hypotéky by mělo být součástí základního vzdělání. Umět žít s penězi a rozumně si půjčovat je určitě důležitější znalost než kdy skončila třicetiletá válka nebo jakože to větu vlastně řekl Pythagoras.

Více o pořadu krotitelé dluhů najdete třeba zde.

Krotitelé dluhů

Krotitelé dluhů je televizní pořad České televize, který zadluženým lidem jak mají dále postupovat a snaží se jim poradit jak lépe zpravovat finační prostředky v jejich rodině.

Krotitelé dluhů Česká televize

Česká televize vytvořila jako první pořad o lidech, kteří mají problémy se splácením svých dluhů. Zadlužení lidí je velice aktutální problém a stále více lidí má problémy se splácením svých závazků. Česká televize již odvysílala dvě série krotitelů dluhů a na Zaří 2010 chystá spustit na ČT1 další řadu krotitelů dluhů, bude se jednat o 3. sérii pořadu.

Krotitelé dluhů průběh pořadu

Do pořadu Krotitelé dluhů se hlasí především lidé, kterým již dluhy padají doslova na hlavu. Pořad začíná vždy poradou finančních poradců na jejich poradě. Tam je promítnut krátký příběh dlužníka toho dílu. Následně se domluví, kdo z finančních poradců se bude tomuto případu věnovat. Po výběru se také výjadří, jak by se mohlo v daném případě nejlépe postupovat.

Krotitelé dluhů návštěva dlužníka

Pořad Krotitelé dluhů dále pokračuje tak, že finanční poradce se vydá autem za dlužníkem, aby s ním mohli probrat všechny aspekty. Po krátkém přivítání a představení už jdou na „krocení dluhů“. Finanční poradce si sebou vezme bílou tabuli, na které se budou sepisovat příjmy a výdaje a také řešení.

Krotitelé dluhů rozpočet

Jelikož je nutné sjistit aktuální situaci v rodině tak se musí na tabuli sepsat nejprve všechny příjmy (např. příjme ze zaměstnání, příjme z podnikání, příjme z pronájmůatd.). Následuje výpis veškterých výdajů (nájemné domů, auto, jídlo, domácnost, zábava atd.). V tomto případě hrajou velkou část výdaje úmor půjček. Tito lidé jich mají většinou spustu. V hodně případech jsou lidé ve velkém měsíčním mínusu.

Krotitelé dluhů rešení

Krotitelé dluhů pokračují a dlužník musí finančními poradci podepsat plnou moc, aby ho mohl zastupovat při jednání z bankami či nebankovnímispolečnostmi. Finanční poradce má výrazně větší šanci při jednání s bankami uspět. Ve většině případů najdou Krotitelé dluhů nějaké řešení.

Krotitelé dluhů finanční poradci

Ve 2.série pořadu Krotitelé dluhů vystupovali v pořadu tito finanční poradci:

  • Petra Kozlová
  • David Kučera
  • Tomáš Prouza
  • Tomáš Tomčala
  • Richard Walter

Krotitelé dluhů videa ke sledování online

Na všechny díly z řady Krotitelé dluhů se můžete podívat na webových stránkách České televize:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/309292320110006-krotitele-dluhu/