Bere si váš manžel půjčky a úvěry bez vašeho vědomí ? Pak by jste měly začít rychle řešit. Protože pokud jste manželé, tak za tyto dluhy budete zodpovídat i vy. Jeho dluhy, jsou tedy i vaše dluhy.

Když si manžel bere půjčky bez vašeho vědomí

U bank je téměř vždy nutné, aby s půjčku souhlasily oba manželé. Malé nebankovní společnosti však často poskytnou půjčku jen jedné straně i když je v manželství. Díky tomu se vůbec nemusíte dlouho dozvědět, že váš manžel si bere nějaké půjčky či úvěry. Často na to přijdete, až začnou chodit různé upomínky nebo bude hrozit rovnou exekuce.

Za dluhy během manželství se ručí společným jměním manželů

Společné jmění manželů funguje tak, že majetek nabytý během manželství by v případě rozvodu byl rozdělen na poloviny. Stejně by tomu však bylo i v případě dluhů, i v případě že si manžel bratl různé půjčky a úvěry bez vašeho vědomí. Nejsou tam zahrnuty věci, které jsou vlastnila před svatbou. Pokud však dojde k exekuci, tak je velmi těžké dokazovat, že jste něco vlastnila již před svatbou. Řekl bych, že je to téměř nemožné.

Co dělat když si manžel bere půjčky bez vašeho vědomí

Pokud se dozvíte, že manžel si bere různé půjčky bez vašeho vědomí, tak by jste to měly ihned začít řešit. Nejprve uhoďte na manžela a žádejte vysvětlení. Pokud nenastane nějaká vaše dohoda, tak to musíte řešit nějak jinak. Možným řešením je smlouvu o majetkovém vypořádání sepsaná u notáře. S tím však musí váš manžel souhlasit, jinak to prostě nepůjde. Omezení nebo zrušení společného jmění však často tento problém neřeší, protože manžel na to nechce přistoupit.

Máte zkušenosti s dluhy vašeho manžela ? Podělte se i ostatními o vaše zkušenosti. Pište dolů pod článek do komentářů. Mohla by vzniknout zajímavá diskuze.