Dozvíte se základní informace o dluhových poradnách. Dáme vám také kontakty na občanské dluhové poradny, kde vám poradí zdarma ale hlavně kvalitně.

Dluhové poradny pro pomoc s dluhy

Dluhové poradny vznikly v období, kdy začalo mít hodně lidí problémy se splácením svých dluhů a závazků. Lidé začaly brát půjčky jako samozřejmost a často nemyslely na to, jestli pak budou mít na splácení. Tito lidé si pak často berou další a další půjčky, jen aby měly na splácení svých půjček. Často se pak dostávají do dluhové pasti. Pokud máte problémy s dluhy, tak by jsme měly vždy co nejdříve navštívit dluhovou poradnu. Návštěvu poradny by jste neměly určitě odkládat, čím dříve tím lépe. Když přijdete moc pozdě, tak už může být pozdě na řešení vašich dluhů.

Jak vám může poradna pomoci ?

V dluhové poradně působí odborníci, kteří každý den řeší mnoho připadů lidi, kteří mají problémy s dluhy. Mají tedy potřebené zkušenosti, které by jste musely dlouho sbírat. Dostanete informace o tom, co můžete ve vaší situaci dělat. Společně tak sestavíte váš finanční plán. Je tedy dobré mít přehled o svých měsíčních příjemech, měsíčních výdajích a o svých dluzích. Dejte tedy do kupi všechny smlouvy, které máte.

Dluhové poradny v České republice

Dluhové poradny na které se můžete obrátit: